Stosując kurację na wypadanie włosów, warto pomyśleć o wykorzystaniu ziół. Spora ich część doskonale wspiera i uzupełnia terapię łysienia. Wiele ziół stosuje się zewnętrznie, a to np. w szamponach i płukankach, ale też wewnętrzne – pijąc różnego rodzaju napary, czy też zażywając leki oraz suplementy z ziołowymi wyciągami. W przypadku suplementów diety, warto pomyśleć o takich ziołach jak skrzyp a także pokrzywa. Inne zioła stosowane są przede wszystkim zewnętrznie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ziół na wypadanie włosów?

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze zioła na wypadnie włosów, na pierwszym miejscu jest zdecydowanie pokrzywa. Jest ona bardzo bogata w krzemionkę, witaminy A oraz C, a także mikro- i makroelementy, które bardzo korzystnie wpływają na strukturę włosa. Co więcej, wykazuje także działanie, które hamuje produkcję dihydrotestosteronu, tym samym doskonale sprawdza się w przypadku leczenia androgenowego łysienia, które spowodowane jest wysokim stężeniem męskich hormonów płciowych. Ma też wpływ na poprawę ukrwienia skóry głowy. Pokrzywa to także bardzo popularny składnik sporej ilości płukanek, wcierek, szamponów oraz suplementów diety. Możliwe jest także kupno gotowego surowca, z którego możemy samodzielnie stworzyć płukankę, czy też wykorzystać do przygotowania skutecznego naparu do picia.

Jakie zioła na wypadanie włosów warto stosować?

Bardzo popularny jest także skrzyp, który zawiera wręcz prawdziwe bogactwo krzemu. Ten odpowiada za kondycję włosów, a także poprawia ich elastyczność oraz wzmacnia ich strukturę. Skrzyp to jeden z popularnych składników suplementów diety, jeżeli chodzi o wypadanie włosów. Będzie on także doskonałym uzupełnieniem, podczas spożywania w postaci naparu. W takim przypadku, zalecana dawka to około 3 saszetki dziennie. Napar jest też odpowiedni, aby stosować go w formie płukanki do włosów. Bez względu na to, na jakie zioła się zdecydujemy, warto tę kwestię skonsultować wcześniej ze specjalistą, który najlepiej doradzi, jakie rozwiązanie wybrać.