Przeszkadzają Ci haluksy? Masz kłopoty z chodzeniem? Są chwile, że nie możesz spowodować nawet kilku kroków bez bólu? Jeżeli tu trafiłaś to mówi, że szukasz rozwiązania tego kłopotliwego problemu. Na pewno układała się już co do rożnych metod leczenia haluksów. Wiesz, że palucha koślawego nie odda się wyleczyć żadnymi maściami, okładami, czy lekami doustnymi. Jest ale bardzo dogodne rozwiązanie w ramach leczenia zachowawczenia – indywidualne wkładki na haluksy.

Haluksy – przyczyny powstawania

Gdy teraz zostało wspomniane powyżej przyczyną haluksów jest płaskostopie poprzeczne. Stopa powinna umieszczać się na pięcie plus I i V głowie kości śródstopia – zapewnia to wymarzony rozkład wpływów na dno. Tyle teorii. W działalności jednak bardzo zwłaszcza tenże system nacisków jest zaburzony. Owszem, drinkiem z punktów podparcia pozostaje pięta, jednak zamiast oparcia na I osobie kości śródstopia nacisk jest rozłożony na https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/ wszelkie kości śródstopia. Jesteśmy wiec do robienia z wypłaszczenem się łuku poprzecznego stopy, co sprawia dolegliwościami bólowymi w zakresie przodostopia, pieczeniem, produkowaniem się bolesnych odcisków. Z okresem może zdobyć do stworzenia tzw. paluchów koślawych, czyli haluksów. Chodzenie zatrzymuje się poważnie utrudnione, a zwyczajne, codzienne prac wymagają wielu problemów. Ból towarzyszy praktycznie codziennie, można wręcz napisać, że mówi on na wszelkim kroku. To prowadzi, że jedna deformacja którą jest płaskostopie poprzeczne potrafi przysporzyć wielu wielkich problemów i poważnie obniżyć jakość bycia. Kto ma duże haluksy ten zna, o co nam chodzi, prawda?

Płaskostopie poprzeczne – haluksy

Byciu się haluksów sprzyjają nawyki takie jak np. działanie w butach na wysokim obcasie. Znacznie rzadziej haluksy są efektem genetyki, czyli dziedziczone, ale też się zdarzają.

Płaskostopie poprzeczne – wzory i diagnoza

By zdiagnozować haluksy nie potrzeba specjalistycznej aparatury, w tyle są one zupełnie widoczne „gołym okiem”. Gorzej sprawa robi z płaskostopiem poprzecznym. Te znaki, które powinny skłonić Cię do wizyty u profesjonalisty to przede każdym pieczenie w przodostopiu, nawracające odciski z ściany podeszwowej no i ból, który potrafi wynikać nie właśnie w stopach, ale i w obrębie kostek, czy kolan. Sprowadza się, że zaburzenia w biomechanice chodu rzutują w drugich latach na ustawienie bioder, czy te pracę kręgosłupa, a lepiej zahamować deformacje w zakresie stóp przed ich produkty dotkną innych części ciała. Gdyby nie jesteś też haluksów, ale podejrzewasz obok siebie płaskostopie poprzeczne to obowiązkowo powinnaś wykonać badanie podoskopowe. Tworzy się je na indywidualnym urządzeniu, np. macie podiometrycznej, która dobrze ocenia rozłożenie nacisków. Wiadomo dokładnie, w których miejscach stopa jest przeciążona, i w których niedociążona. Taka wiedza pozwala później na przygotowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych, dobranych do stóp pacjenta, które skorygują rozkład nacisków na założenie i zmienią komfort chodzenia.

Wkładki na haluksy i płaskostopie poprzeczne

Wkładki ortopedyczne na haluksy tworzy się podobną metodą co wkładki na płaskostopie poprzeczne – obiektem jest po prostu podniesienie łuku poprzecznego stopy. Efekt? Zmniejszenie bólu w zasięgu przodostopia i palucha koślawego, oraz co wewnątrz tym chodzi ogólna poprawa komfortu toczenia się. Wkładki na haluksy i płaskostopie poprzeczne to te dobre zabezpieczenie przed otwieraniem się odcisków na ratach. Dziwisz się gdzie drzemie skuteczność? Takie wkładki ortopedyczne doposaża się w tzw. pelotę, której zadaniem jest podniesienie łuku poprzecznego stopy – chodzi o to, by stopa umieszczałam się na trzech wspomnianych wcześniej punktach podparcia. Do bliskiego gabinetu często spotykają pacjentki, które dziwią się nad operacją haluksów. Jeśli zaś powracają do nas po kilku miesiącach systematycznego noszenia indywidualnych wkładek na haluksy temat operacji przestaje istnieć. Można zatem napisać, że bardzo wymodelowane wkładki na haluksy mogą uratować pacjenta przed interwencją chirurgiczną i ciężką rehabilitacją.

Wkładki ortopedyczne w 30 minut!
Tak więc, jeśli doskwierają Ci bóle przodostopia, pieczenie również uważasz dość nawracających odcisków to powinnaś poważnie rozważyć indywidualne wkładki na haluksy. To zapewne najświetniejsze wyjście w ramach leczenia zachowawczego. Nie pozbędziesz się haluksów – nie wizualnie, jednak chorób będą o znacznie młodsze, a normalne pracowanie na powrót stanie się możliwe. Z czasem zapomnisz, iż w zespole masz paluchy koślawe. Umów się na randkę podczas której wykonamy precyzyjne badanie podoskopowe i dobrze zobaczymy jak u Ciebie tworzy się rozkład wpływów na dno. Potem wymodelujemy indywidualne wkładki ortopedyczne dobrane do Twoich stóp, i wszystko w jakiś 30 minut. Wszystko w jedynym miejscu, na owej jednej wizycie. Wygodne rozwiązanie, prawda? Jeżeli chcesz prawidłowo funkcjonować, bez bólu to namawiamy do bliskiej pracowni przy ul. Szlak 12 w Krakowie. Wkładkami na haluksy modelowanymi sam możemy pomóc i Tobie.