USG stóp to technika obrazowa powszechnie stosowana do celów diagnostycznych.

Podczas skanowania tworzony jest cyfrowy obraz stopy. Obrazy ze skanowania stopy ujawnią, czy coś jest nie tak ze stopą pacjenta.

Jednym z najczęstszych zastosowań diagnostycznych tej techniki jest wykrycie guza lub innej deformacji stopy. Często wzrost kości, który urósł nieprawidłowo pod względem wielkości lub struktury, powoduje problemy z chodzeniem i może wpływać na zdolność wykonywania czynności, takich jak chodzenie i noszenie obuwia. W takich przypadkach ważne jest, aby lekarz jak najszybciej postawił diagnozę, aby zapewnić rozpoczęcie leczenia.

Za pomocą tej metody diagnostycznej można wykryć deformacje stóp. Jeśli jesteś kobietą w ciąży, powikłania związane z ciążą mogą być również widoczne na stopach. Ten stan może być spowodowany wieloma warunkami. Na przykład kość piętowa dziecka może za bardzo urosnąć lub w ogóle nie urosnąć. Możesz nawet mieć narośle kostne na spodzie stopy, które powiększają się i wystają z tylnej części stopy.

Aby sprawdzić, czy Twoje stopy nie wykazują deformacji, Twój lekarz przeprowadzi ich badanie. Skan pokaże, czy coś jest nie tak z tkanką lub wzrostem kości. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowych narośli, może być konieczne poddanie się dodatkowym testom w celu ustalenia, czy te wzrosty są rakowe.

Deformacje stóp mogą wystąpić z różnych powodów. Niektóre z tych powodów obejmują wzrost ciśnienia, utratę ruchomości stawów lub rozwój kości w niewłaściwym miejscu. Niezależnie od tego, dlaczego wystąpiła deformacja stopy, najlepszym sposobem ustalenia, czy występują u Ciebie jakiekolwiek objawy związane z tym problemem, jest zlecenie lekarzowi wykonania USG stopy.

Wielu lekarzy zaleca, aby osoby, które chcą poddać się USG stopy, również wykonały zdjęcia rentgenowskie. W większości przypadków zdjęcia rentgenowskie ujawnią rozległość deformacji i pomogą lekarzowi określić, jakie leczenie jest konieczne. W niektórych https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/ przypadkach wystarczy mieć jedno zdjęcie rentgenowskie, aw innych – dwa lub więcej. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować się na wykonanie artroskopii, która może ujawnić więcej anatomii stopy i struktury stopy.

Deformacje stóp częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Jeśli jesteś kobietą, ważne jest, aby omówić ten stan ze swoim lekarzem i uzyskać dalsze badania w celu ustalenia diagnozy. tak szybko, jak to możliwe.

Niestety deformacja stopy powoduje duży ból.

Dlatego wiele osób cierpi na ból stóp z powodu dyskomfortu, jaki powoduje. Jeśli po przeprowadzeniu tej procedury diagnostycznej odczuwasz ból lub dyskomfort w stopie, należy natychmiast zgłosić się do lekarza w celu dalszej oceny.

Jeśli zauważysz lekki ból, który nie ustępuje samoistnie, dobrze jest natychmiast udać się do lekarza. Może to być oznaką czegoś poważniejszego, na przykład przepukliny dysku lub zapalenia stawów. Nawet jeśli jest to drobny problem, może powodować silny ból i utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Najczęściej ból ustępuje z czasem, ale jeśli utrzymuje się dłużej niż kilka dni, lekarz będzie chciał zbadać stan stóp, aby określić przyczynę bólu. Jeśli ból jest spowodowany guzem, lekarz prawdopodobnie będzie musiał go usunąć. lub zmniejszyć jego rozmiar poprzez operację.

Chociaż można złagodzić ból za pomocą leków, lek ten często może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli ból nie ustąpi, może się okazać, że w leczeniu bólu konieczne są ćwiczenia lub inne zabiegi. Jeśli ból jest spowodowany infekcją, można przepisać antybiotyki i można zastosować lek przeciwbólowy na receptę, aby uśmierzyć ból.

Dostępne są również inne opcje, w tym operacja i / lub radioterapia w przypadku deformacji stopy. Jeśli twój lekarz stwierdzi, że deformacja nie zagraża życiu, możesz mieć możliwość chirurgicznego usunięcia stóp. W przypadkach, gdy deformacja jest spowodowana chorobą zwyrodnieniową stawów, może zalecić utratę wagi i / lub zastosowanie ortezy, aby złagodzić dyskomfort.