Utrata masy ciała może być trudna.

Wiele osób zaczyna odczuwać swój entuzjazm po kilku tygodniach. Porady dotyczące odchudzania omówione w tym artykule pochodzą od osób, które nie tylko skutecznie schudły, ale były w stanie utrzymać tę utratę wagi z czasem.

To, co chcesz zrobić na początku, to zdecydować o konkretnym celu utraty wagi. Czy potrzebujesz określonego rozmiaru odzieży? Czy wiesz, ile chcesz schudnąć? Czy ważne jest, aby czuć się bardziej sprawnym i zdrowym?

Prowadzenie szczegółowych dzienników jest pomocną częścią każdej strategii odchudzania. Robienie notatek pomaga pamiętać o swoich celach. Sprawdzanie masy ciała raz w tygodniu pomoże Ci ocenić swoje postępy. Pomyśl o spisaniu wszystkiego, co konsumujesz w ciągu dnia. Zobaczysz, czy dieta pomaga lub utrudnia wysiłki, gdy zobaczysz to na piśmie. Gdy spojrzysz na prowadzony dziennik, możesz znaleźć pomysły na dalszą utratę wagi.

Jest już za późno, aby podjąć decyzję o tym, co jeść, gdy już jesteś głodny. Jeśli głodujesz i potrzebujesz pożywienia, Twoja zdolność do podejmowania mądrych decyzji dotyczących jedzenia prawdopodobnie zniknie. Spróbuj przygotować posiłki przed głodem i utrzymuj zdrowe przekąski, aby uniknąć pokus. Spróbuj zabrać lunch z domu, aby uniknąć restauracji. To nie tylko pomaga schudnąć, ale także pomaga zmniejszyć wydatki na żywność.

Bardzo ważne jest, aby jeść zdrowo i ćwiczyć. Konieczne jest poświęcenie się ćwiczeniom nie mniej niż trzy razy w tygodniu. Jeśli w przeszłości nie udawało Ci się to, zamiast tego planuj włączyć ćwiczenia do rzeczy, które już lubisz. Jeśli lubisz długie rozmowy ze znajomymi, możesz iść z nimi na spacer. Jeśli lubisz przebywać na zewnątrz, rozważ wędrówkę. Jeśli lubisz tańczyć, wybierz się na taniec, ale wypróbuj nową formę tańca, taką jak lekcje salsy lub samby.

Wyeliminuj śmieciowe jedzenie z dowolnego miejsca, w którym spędzasz czas, na przykład z domu lub biura. Ta taktyka może wydawać się ekstremalna, ale jeśli przyjrzysz się jej uważnie, zrozumiesz, że niedostępnego jedzenia nie można jeść. Pamiętaj, aby zastąpić to śmieciowe jedzenie zdrowszymi opcjami. Przechowuj obfite zapasy zdrowych naturalnych przekąsek, takich jak warzywa, orzechy i owoce, pod ręką i łatwo dostępne, gdy potrzebujesz przekąski.

Podziel się celami odchudzania z przyjaciółmi i rodziną. Mogą ci pomóc, gdy potrzebujesz inspiracji w osiąganiu celów odchudzania. Spotkaj się ze swoimi zwolennikami, gdy masz ochotę rzucić palenie, abyś mógł ponownie zmotywować się.