Łokieć tenisisty może wystąpić, gdy uderzysz lub uderzysz łokciem o twardą powierzchnię, jak piłka tenisowa. Jeśli ścięgna i mięśnie dłoni są napięte, w pobliżu guzka kostnego (bocznego nadkłykcia) po wewnętrznej stronie nadgarstka może rozwinąć się niewielkie zapalenie ścięgien i stan zapalny.

Możesz również dostać łokieć tenisisty po przepracowaniu mięśni podczas innych zajęć sportowych, takich jak pływanie lub bieganie. Inne sporty, które mogą prowadzić do łokcia tenisisty, to koszykówka i podnoszenie ciężarów. Występuje również częściej wśród profesjonalnych sportowców, takich jak bokserzy i zapaśnicy, chociaż nie ogranicza się do takich sportowców.

Łokieć tenisisty zwykle dobrze reaguje na leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen. Jeśli jednak masz już łokieć tenisisty, staraj się nie przyjmować żadnych leków zawierających paracetamol. Wiadomo, że ten składnik osłabia ścięgna i mięśnie.

Należy również unikać przyjmowania dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, podczas przyjmowania leków przeciwzapalnych. Leki te mogą faktycznie pogorszyć stan. Mogą również powodować pewne skutki uboczne, takie jak zawroty głowy, nudności, senność i omdlenia.

Lekarze często zalecają fizjoterapię osobom z łokciem tenisisty.

Ten rodzaj leczenia może pomóc poprawić stan. Na przykład, jeśli masz problemy z nadgarstkiem, możesz otrzymać ćwiczenia i rozciągnięcia, aby wzmocnić nadgarstki. Ponadto możesz otrzymać fizjoterapię, która pomoże Ci wykonywać codzienne zadania z mniejszym bólem. Poprawiając swoją sprawność fizyczną, zredukujesz zmęczenie mięśni i będziesz w stanie wykonywać codzienne czynności z mniejszym bólem.

Chociaż możesz być w stanie zapobiec wystąpieniu łokcia tenisisty, stan ten może nadal występować. Dlatego powinieneś ćwiczyć proste techniki i środki zapobiegawcze wymienione powyżej, aby nie musieć ponownie doświadczać łokcia tenisisty.

Jak wspomniano wcześniej, łokieć tenisisty można leczyć lekami przeciwzapalnymi, takimi jak ibuprofen czy kortyzon. Powinieneś unikać przyjmowania tych leków, jeśli masz już zapalenie ścięgien. ponieważ mogą zaostrzyć ścięgno i spowodować większy ból.

W większości przypadków złagodzenie bólu związanego z tego rodzaju bólem następuje po tym, jak lekarz uśmierzy ból poprzez leczenie łokcia tenisisty. Lekarz może przepisać leki przeciwzapalne, takie jak leki przeciwzapalne lub zastrzyki przeciwzapalne, aby zmniejszyć obrzęk i https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/kolano-skoczka-leczenie-objawy/ pomóc wyleczyć ścięgno. Może również przepisać program ćwiczeń, aby zbudować siłę i elastyczność w dotkniętym obszarze. Lekarz może również podać leki przeciwbólowe, które pomogą złagodzić ból.

Celem leczenia łokcia tenisisty jest zmniejszenie bólu, złagodzenie stanu zapalnego oraz zwiększenie elastyczności ścięgna. Ale przed rozpoczęciem którejkolwiek z metod łagodzenia bólu wymienionych powyżej, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Więcej informacji na temat tego typu zabiegów udzieli lekarz. A co najważniejsze, będzie w stanie doradzić, która metoda jest dla Ciebie najlepsza w Twoim konkretnym przypadku.

Musisz również zrozumieć, że leki przeciwzapalne mogą Ci pomóc tylko wtedy, gdy masz zapalenie. Lekarz poinformuje Cię, jaki rodzaj leku przeciwzapalnego jest dla Ciebie najlepszy.

Na przykład, jeśli masz już zapalenie ścięgien, lekarz może przepisać leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon lub zastrzyk przeciwzapalny, aby złagodzić ból i stan zapalny. Może również zalecić kilka ćwiczeń i rozciągnięć, aby poprawić Twoją elastyczność. Twój fizjoterapeuta może również zasugerować ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, aby zbudować siłę mięśni i poprawić elastyczność. Należy również unikać czynności, które mogą dodatkowo uszkodzić ścięgna i mięśnie, takich jak gra w tenisa lub uprawianie niektórych sportów.

Powinieneś także unikać czynności, z którymi nie czujesz się komfortowo, jeśli chcesz uzyskać dobre wyniki leczenia łokcia tenisisty. Na przykład, jeśli używasz rakiet tenisowych, możesz chcieć założyć ortezę zamiast używać takiej z paskiem na rzepy.

W przypadku osób, które przeszły już operację, w leczeniu bólu można zastosować fizjoterapię. Aby zmniejszyć ból i sztywność w dotkniętym obszarze, można również zastosować fizjoterapię.