Drzewo oliwne to krzew rosnący we południowo wschodniej Europie. Drzewo to należy do rodziny oliwek, z której pozyskuje się oliwę. Istnieje wiele odmian drzew oliwnych, które różnią się nie tylko kolorem, ale także wielkością. Oliwę z oliwek można zbierać z drzew oliwnych zarówno wcześniej (w ich przypadku wiosną), jak i (późnym) latem (warto więc mieć samochód z zapasowym olejem).

Zalecamy spryskanie drzewa oliwnego sprayem ogrodowym lub możemy sami wyhodować drzewa oliwne. Najpopularniejszym olejem z drzew oliwnych jest franconious oliwa z oliwek, z której bez problemu możemy uzyskać oczyszczoną oliwę. Frangrance z oliwy z oliwek jest wyjątkowo dobry dla skóry. Wystarczy nałożyć na olejek odrobinę aromatu, a całkowicie oczyści skórę i włosy z brudu i zanieczyszczeń. Oliwa z oliwek jest silnie wzbogacona beta-karotenem, dzięki czemu jest dobra dla włosów. Jeśli chcemy, aby było trochę zdrowsze dla nas i dla naszej skóry, powinniśmy pić oliwę z oliwek, która jest bogata w olej lniany z oliwek, który ochroni nas przed poparzeniami słonecznymi.

Drzewo oliwne oprócz koloru to także ciekawa konstrukcja ogrodu i swego rodzaju strażnik na skraju wzgórza. Warto więc dobrze się zastanowić, czy w naszym ogrodzie postawić sosnę, czy oliwkę. Drzewa zbudowane są ze specjalnego, gęstego materiału, który umożliwia umieszczenie ich w najkorzystniejszych warunkach. Jeśli wybierzemy odcień oliwy z oliwek, drzewo z pewnością wytrzyma słońce. Więc używajmy go mądrze.

Jak dbać o dobrze zbudowane drzewo oliwne? Przede wszystkim warto pamiętać, że drzewo oliwne nie należy do porządku struktur martwych, dlatego opiekę nad nim należy powierzyć fachowcowi. Porady możemy również znaleźć w Internecie. Najważniejsze jest posadzenie drzewka oliwnego w miejscu, w którym będzie rosło naturalnie.