Cukrzyca to choroba, która może dotknąć każdego. Dotyka przede wszystkim, ponieważ węglowodany i białka pozostają w organizmie przez długi czas, a tym samym przedłużają rozwój cukrzycy.

Dieta w cukrzycy

Zanim przejdziemy do diagnostyki i leczenia, zastanówmy się, jakich pokarmów w cukrzycy powinniśmy unikać. Warto unikać np. prostych słodyczy. Najlepiej unikać ich przez długi czas, zamiast tego używać owoców i warzyw w wielu przepisach lub jako wypełniaczy w wykwintnych potrawach. Oprócz tego możemy też kupić produkty z bardziej efektywną insuliną, dzięki czemu możemy znacznie uchronić się przed powikłaniami cukrzycy, w tym zawałami serca czy kamieniami nerkowymi.

Zdrowy i aktywny tryb życia

Nie możemy wyeliminować wszystkich słodyczy z naszego menu. Ważne jest, aby zastąpić te produkty zdrowszymi, aktywnymi produktami. Powinny zawierać więcej owoców i warzyw, które będą zawierały niezbędne substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i funkcjonowania naszego organizmu. Wśród nich są fruktany – takie jak beta-karoten, który jest rodzajem przeciwutleniacza, który pomaga chronić nasze narządy przed niekorzystnymi skutkami stresu i nadmiernego spożycia kalorii. Ważne jest również spożywanie pokarmów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe – takich jak oliwa z oliwek czy olej kokosowy, które dostarczają im zdrowych substancji. Warto również wspomnieć o kwasach tłuszczowych omega-3 – to olejek arganowy i lniany, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Wiele osób z cukrzycą ma również nadwagę lub otyłość. Dlatego, aby zapobiegać np. rozwojowi chorób serca czy powikłaniom cukrzycy, powinniśmy zadbać o odpowiednie odżywianie, które bazuje na nienasyconych kwasach tłuszczowych, nienasyconych kwasach tłuszczowych i kwasach omega-3.