Jeśli jesteś kobietą lub niedawno zdiagnozowano u Ciebie raka piersi,

powinnaś porozmawiać z ginekologiem swoich dzieci o poddaniu ich corocznemu badaniu w celu ustalenia, czy nowotwór występuje w układzie rozrodczym. Jest to również dobry moment, aby porozmawiać z lekarzem o tym, czy Twoje dzieci są zdrowe. Jeśli są zdrowe, rzadziej mają problemy z narządami rozrodczymi.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, rozmawiając o tym z ginekologiem swoich dzieci, możesz porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. W przypadku dzieci badanie kontrolne może być tak rutynowe, jak badanie jelit co sześć miesięcy. Możesz również z nimi porozmawiać, jeśli Twoje dzieci mają rodzinną historię układu rozrodczego.

Kontrola obejmuje wywiad lekarski, badanie i ewentualnie testy obrazowe. Podczas badania lekarz będzie szukał zmian w narządach rozrodczych, takich jak nieprawidłowe krwawienie, nieprawidłowe wydzielanie, nieregularne miesiączki lub ból podczas stosunku płciowego. Można również zamówić zdjęcia rentgenowskie. Możesz również zostać poproszony o dostarczenie próbek krwi do badań na raka.

Możesz zostać poproszony o ponowne badanie za kilka lat, jeśli nadal jesteś zdrowy, abyś mógł wykryć wszelkie nieprawidłowości, które rozwiną się, zanim staną się problemem. Ważne jest, aby poinformować dzieci o znaczeniu regularnych egzaminów. Wielu lekarzy sugeruje, aby uczono ich, jak ważne są badania kontrolne przynajmniej raz w roku.

Niektóre inne schorzenia, które mogą być uwzględnione w badaniach kontrolnych twoich dzieci, mogą obejmować raka piersi lub szyjki macicy, raka jajnika, rzeżączki, chlamydii, brodawek narządów płciowych i opryszczki. Jeśli jesteś w ciąży, twój lekarz może chcieć wykonać badanie miednicy lub badanie ginekologiczne, aby upewnić się, że jesteś wystarczająco zdrowa, aby zajść w ciążę.

Twój lekarz może zalecić zachowanie wykresu normalnego wzrostu piersi, aby mógł dokładnie zbadać Twoje piersi. Podczas badania miednicy możesz zostać poproszony o położenie się płasko na plecach. Ułatwi to badanie, ponieważ oznacza to, że znajdujesz się w pozycji siedzącej i będziesz na tyle zrelaksowany, aby lekarz zauważył wszelkie nieprawidłowości bez poczucia wstydu.

Kiedy przychodzi czas na omówienie decyzji, czy chcesz mieć dzieci, ginekolog Twoich dzieci https://ginekolog-warszawa.pro/ginekolog-dzieciecy-warszawa/ będzie chciał poznać wiek wystąpienia problemu. jeśli jest to choroba lub tylko wahania w cyklu miesięcznym twojego organizmu. Lekarz może również zadawać pytania dotyczące tego, czy objawy są nieprzyjemne, czy masz już dzieci lub czy występują regularnie. Ta informacja pomoże mu lepiej zrozumieć, dlaczego występują.

Podczas pierwszej wizyty u ginekologa dziecka zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, który pomoże lekarzowi ocenić stan Twojego zdrowia i określić najlepsze leczenie. Porozmawiaj z lekarzem o zdrowiu swoich dzieci, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak najlepiej o nie dbać.

Ważne jest, abyś Ty i Twój lekarz omówili dostępne opcje leczenia. Omów swoje obawy i pytania z lekarzem. On lub ona będzie w stanie zapewnić Ci najlepsze opcje, a nawet wskazać zalety i wady każdej z nich.

W zależności od Twojego stanu i ciężkości możesz otrzymać propozycję leczenia, zabiegu chirurgicznego lub obu. Jeśli masz torbiel miednicy, możesz otrzymać leki przeciwbólowe i prawdopodobnie antybiotyki, które zabiją bakterie infekujące drogi moczowe. Jeśli masz chlamydię, może być konieczne poddanie się badaniu miednicy i leczenie w celu wyjaśnienia infekcji lub zapobiegania rozwojowi choroby przenoszonej drogą płciową.

W zależności od wieku operacja może nie być konieczna natychmiast. Możesz poczekać chwilę, aż skończysz szkołę lub jeśli pracujesz przez długie godziny, zanim zdecydujesz, czy chcesz poddać się leczeniu, które zwiększy ryzyko zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Twoje dzieci mogą również poprosić Cię o poradę na temat kontroli urodzeń lub mogą zapytać Cię o własne opcje kontroli urodzeń. Ginekolog Twojego dziecka może nawet chcieć omówić najlepszy sposób ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym chlamydią. Niektóre kobiety nie stosują antykoncepcji, a nawet pigułek antykoncepcyjnych, gdy są w ciąży.