Często zdarza się tak, że mamy problemy z biegunkami czy wymiotami albo IBS i niestety badania nic nie wykazują. Lekarze mówią nam, że trzeba się do tego przyzwyczaić, ale czy aby na pewno? Przecież na pewno jest coś, co działa na takie dolegliwości i co jest dostępne w sprzedaży w aptekach? Tak jest silicol i właśnie o tym będzie dzisiaj mowa. To żel, który podaje się doustnie, a zatem można go stosować nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci, które ukończyły dwanaście lat. Działa bardzo skutecznie, ponieważ w swoim składzie ma kwas krzemowy. Ten kwas odpowiada za stworzenie osłony na naszym żołądku, dlatego jest to takie skuteczne. Czytając opinie osób, które wcześniej zażywały ten żel można się dowiedzieć, że naprawdę dobrze działa. Czy tak samo będzie w naszym przypadku? Warto zakupić taki żel, aby się o tym przekonać i wtedy wiemy jak sytuacja wygląda.

Stosowanie żelu doustnego

Stosowanie jest proste, ale trzeba będzie pamiętać o tym, aby robić to regularnie. Trzy razy dziennie zażywamy żel i jeśli mamy problemy z zapamiętaniem tego to nie pozostaje nam nic innego jak zrobić sobie przypomnieniem w telefonie. W ten sposób mamy rozwiązywany problem i na pewno sobie z tym poradzimy. Czas stosowania kuracji to cztery tygodnie. Po tym czasie żel odstawiamy, aby sprawdzić jak zadziała na nasz organizm. Nie zaleca się stosowania żelu dłużej niż zaleca to producent.

Na jakie inne dolegliwości działa żel?

Na pewno, jeśli występuje u nas IBS to żel działa skutecznie. Do tego dochodzą problemy z bólem brzucha albo zaparciami. Jeśli mamy wymioty albo zgagę to warto wypróbować tego preparatu. Wszystko, co związane z problemami żołądkowymi może być rozwiązane dzięki żelowi. To oznacza, że warto tego spróbować, aby się przekonać czy nasz organizm na tym zyska? Jeśli tak to poczujemy się znacznie lepiej i właśnie na tym nam bardzo zależy. Już teraz warto żel sobie zamówić w jednej z aptek stacjonarnych lub internetowych.  Nie kosztuje dużo, a zyskać można dzięki niemu wiele.